Naslovna / Vesti / Bačka – Javor 2:1 (2:1)

Pomoćnici: Bogićević Dragan (Beograd), Piper Pavle (Čačak)

Strelci: 1-0 Mićić 8. min, 2-0 Mićić 18. min, 2-1 Amanović 29. min.

Žuti kartoni: Švonja, Klisura, Varga (Bačka) Mitošević, Kornelius, Đogatović, Cvetković, Kolaković (Javor)
Crveni karton: Eliomar Silva

OFK BAČKA: Jevrić, Ilić, Bjeloš, Klisura, Varga, Spremo,Mićić (od 70. min Balabanović), Đorić, Trivunović (od 81. Čeković), Makarić (od 46. Luković) Švonja

FK JAVOR: Ćogatović, Amanović, Cvetković, Kornelio, Ivanovski, Eliomar, Mitošević, Krnić (od 46. Sević), Terzić, Milanović (od 70. Kovačević), Kolaković

Danas je lepo bilo biti na „Vavi“! Bačka odlična protiv dosta dobre ekipe Javora.

Pred oko hiljadu ljubitelja fudbala viđvna je odlična fudbalska prestava. Prvi su pripretili gosti idealnom šansom za vođstvo, a minut kasnije 1-0 za dpmaćina. Bjeloš je povukao kontru, prebacio loptu na drugu stranu ka Spremu, ovaj ubacio idealnu oštru loptu na pet metara gde se Mićić snašao najbolje i uspeo da matira Đogatovića.

2-0 za domaćina bilo je u 18. minutu, a strelac je ponovo Mićić na odličnu loptu Đorića.

Bačka odlična, stvarala šanse, igrala brzo i tečno, lepo za oko.

Pravo „niotkuda“ Javor postiže gol i smanjuje rezultat na 2-1. Amanović je prošetao kroz odbranu Bačke i milimetarski preciznim šutem savladao Jevrića.

Prvo poluvreme odlično.

U drugih 45. min prava rovovska borba. Javor je od 57. min ostao sa igračem manje jer je crveni karton opravdano dobio Eliomar Silva.

Ređale su se prilike pred oba gola, igralo se „muški“ do poslednjeg zvižduka sudije Čolovića.

Na kraju zaslužen trijumf „plavih“ iako se mora odati priznanje i ekipi Javora koja se prestavila Bačkopalanačkoj publici kao dosta dobra ekipa.

Konačan rezultat Bačka–Javor 2-1