nedelja, januar 21, 2018
Naslovna / Vesti / Bačka u Bačku Palanku donosi bod, a mogla je i sva tri! Rad – Bačka 0:0

Bačka u Bačku Palanku donosi bod, a mogla je i sva tri! Rad – Bačka 0:0

Večerašnji duel na stadionu Kralj Petar I je bio susret dve podjednake ekipe gde je domaća ekipa Rada imala dva boda prednosti u odnosu na goste iz Bačke Palanke i gde su „Građevinari“ pred ovaj susret važili za blage favorite u ovom meču i gde su se pristalice domaćih nadale da će ekipa rada stići do nova tri boda.

Međutim, gosti iz Bačke Palanke nisu tako mislili i u meč su ušli spremni što se najbolje pokazalo u prvih 45. minuta gde je Bačka dominirala, imala veći posed lopte, a to da su gosti bili bolji rival na terenu pokazuje i činjenica da igrači Rada u prvih 45. minuta nijednom nisu uputili udarac ka golu nezaposlenog Nemanje Jevrića, dok je golman domaćih Bojan Zogović bio najzaposleniji pojedinac na utakmici u prvih 45. minuta.

Kako je završeno prvo poluvreme tako je nastavljeno i drugo. Gosti više angažovaniji, držali su konstatno loptu u svom posedu, dok se ekipa Rada bazirala na odbranu svog gola pa pokušavala iz kontri i polukontri koje su gosti iz Bačke Palanke uspešno zaustavljali ispred svog kaznenog prostora.

Kako je počela tako se i završila ova utakmica.

Gosti bolji rival u svih 90. minuta i svakako mogu da žale što u Bačku Palanku nisu poneli sva tri boda. Šta reći za ekipu Rada koja nije uspela da uputi jedan udarac u okvir gola gostiju za svih 90. min igre.

U narednom kolu ekipa Bačke dočekuje ekipu Čukaričkog na svom stadionu u Bačkoj Palanci.