sreda, decembar 12, 2018
Naslovna / Vesti / Bajići srušili „građevinu“! Bačka – Rad 2:1 (0:0)

Bajići srušili „građevinu“! Bačka – Rad 2:1 (0:0)

Fudbaleri Bačke obradovali su svoje navijače pobedom nad veoma dobrom ekipom Rada rezultatom 2-1.

Stadion: Slavko Maletin „Vava“
Gledalaca: 600
Glavni sudija: Majo Vujović (Novi Sad)
Pomoćnici: Svetozar Živin (Novi Sad) i Olajoš Nađ (Subotica)

Stelci 1-0 Filip Bajić 48. min, 2-0 Miloš Bajić 67. min, 2-1 Bjedov 74. min

Žuti kartoni: Mićić, Švonja (Bačka), Markos, Šipčić, Volkov, Perendija (Rad)

BAČKA: Jevrić, F.Bajić (od 86. min Zvrko),  Dodlek (od 46. min M. Bajić), Dimitrijević, Ilić, Bjeloš, Radinović, Tasić, Luković (od 59. Šarac), Švonja, Mićić

RAD: Stevanović, Bainović (od 62. min Bjedov), Mijailović, Volkov, Marinković (od 62. Ajković) Denić, Lutovac, Perendija, Alves de Markos, Veselinović, Mladenović (od 85. min Birmančević)

Na stadionu Slavko Maletin „Vava“ pred oko 600 gledalaca po veoma hladnom vremenu videli smo jednu dinamičnu i otvorenu utakmicu gde su obe ekipe igrale otvorenog garda s namerom da dođu do bodova.

Domaćin od starta bolji, više loptu u svom posedu ima i u 17. minutu prvi preti preko raspoloženog Lukovića. Uzvraćaju gosti u 22. min preko Lutovca čiji šut završava pored leve stative Jevrića. Obe ekipe igraju otvoreno ali do poluvremena se rezultat nije menjao tako da je posle prvih 45. minuta ostalo Bačka – Rad 0:0.

Tek što je počelo drugo poluvreme, oduševljenje na Vavi! Povratnik Filip Bajić matira Stevanovića za vođstvo domaćih od 1-0.

Bačka nošena navijanjem „Bačkista“ ne staje. Napadali su plavi, imali inicijativu koju krunišu drugim pogotkom, ovog puta rezerviste Miloša Bajića za 2-0.

Rad nemajući šta da čeka potpuno se otvorio, krenuo na sve ili ništa, te je rezervista Darko Bjedov uspeo da smanji rezultat na 2-1 što je bio i konačan rezultat utakmice.

Bačka – Rad 2:1. Pobeda „Plavih“ za mirniji nastavak takmičenja u Super ligi.

Četiri penala, tri gola u Palanci, dva sa bele tačke, Bačka pobedila Spartak

Vojvođanski derbi pripao domaćinima pred 2.000 svedoka sudija Simović u centru pažnje OFK Bačka – …