Naslovna / Vesti / FOTO: Poraz „PLAVIH“ Bačka – Partizan 1:2 (0:1)

Gledalaca: 3000

Glavni sudija: Petar Piper (Čačak)

Pomoćnici: Jovan Grujić (Niš)

Petrović Oliver (Niš)

Strelci: 0-1 Ožegović (iz jedanaesterca) 2. min, 0-2 Tavamba 78. min, 1-2 Mićić 84 min

Žuti karton: Bjeloš, Đorić (Bačka) Pantić, Vulićević, Miletić Stojković (Partizan)

BAČKA: Jevrić (od 19. min Šuljagić), Varga, Dimitrijević, Ilić, Bjeloš, F.Bajić (od 74. min Šarac), Đorić, Švonja, Mićić, Luković, Jovanić(od 54. min Radinović)

PARTIZAN: Stojković, Vulićević, N.R.Miletić, Mitrović, N.G.Miletić, Đerlek, Pantić (od 64. min Jevtović), Janković (od 83. min Suma), Tavamba(od 84. min Jovanović), Ožegović, Zdjelar

Danas se u gradu na levoj obali Dunava dogodila fudbalska fešta. Po prvi u jednoj zvaničnoj prvenstvenoj utakmici u borbi za bodove na do gotovo poslednjeg mesta ispunjenom stadionu Slavko Maletin „Vava“ snage su odmerili BAČKA i aktuelni šampion Srbije PARTIZAN.

Odlična atmosfera i idealni vremenski uslovi za igru kao i odlično pripremljen teren za utakmicu davali su jasan signal da ćemo prisustvovati jednom pravom istinskom „SPEKTAKLU“ na „Vavi“ tako je i bilo.

Od prvog zvižduka glavnog delioca pravde na današnjem meču Petra Pipera krenulo se otvorenog garda sa obe strane. Igrači Bačke silno motivisani od samog starta utakmice i bez respekta prema renomiranom protivniku krenuli su ofanzivno ka golu Vladimira Stojkovića pokazivajući jasnu nameru da im je cilj u današnjem susretu da i trećem „velikanu“ srpskog fudbala „otkinu“ bodove.

S druge strane ekipa Partizana je na stadion Slavko Maletin „Vava“ došla po petu pobedu u nizu kako bi kako-tako ostali u trci za šampionski tron.

Krenimo redom…

Prvu priliku na utakmici imala je ekipa Partizana iz koje je skrivljen jedanaesterac. Naime, odličnu loptu Pantića iza leđa zadnje linije Bačke prima Đerlek golman Jevrić ga ruši a sudija Piper pokazuje na belu tačku. Siguran realizator najstrožije kazne bio je Ožegović za vođstvo Partizana od 1-0. Zatim je usledio osmominutni prekid izazvan od strane gostujućih navijača ubacivanjem pirotehničkih srestava u teren pa je sudija Piper morao da na trenutak prekine susret.

U nastavku gosti ponovo pfete u 28 min.posle odličnog centaršuta Nemanje G.Miletića Tavamba odlično udara glavom, međutim Šuljagić odlično intrveniše.

Domaći igrači su uglavnom pokušavali udarcima sa distance. Mićić je u 40. min imao odličnu priliku da poravna rezultat, ali je njegov udarac u poslednjem trenutku izblokirao Marković. Samo minut kasnije odličan šut Zdjelara sa 25 metara lopta je prohujala pored leve stative Šuljagićevog gola. Luković je u 45. min odlično šutirao, ali je Stojković maestralno vrhovima prstiju odreagovao i izvadio loptu ispod same prečke. Na odmor se otišlo vođstvom gostiju od 1-0.

U nastavku prvu šansu imaju domaći fudbaleri preko Luke Mićića koji šutira preko gola Stojkovića. U 53. min Tavamba propušta zicer, tačnije Šuljagić odlično interveniše.

U 60. min utakmice novi prekid zbog navijača Partizana i opet pirotehnika na repertoaru. Ćukić izmenom u 64. minutu pokušava da sačuva svežinu na sredini terena, umesto Pantića u igru uvodi Jevtovića.

U 70. min Ožegović se „obrukao“ jer je sa svega pet metara od gola Šuljagića pogađa prečku posle odličnog pasa Tavambe.

Do kraja susreta beležimo gol Tavambe posle greške rezerviste Šarca i izgubljene lopte ispred svog kaznenog prostora, mladi Đerlek odlično upošljava Tavambu kojem nije bilo teško da ubaci loptu u praznu mrežu za duplo vođstvo gostiju. Bačka U 85. min Bačka smanjuje prednost Partizana na 2-1 posle odličnog prodora Luke Lukovića i odlične povratne lopte Luka Mićić postiže pogodak.

Ispostavilo se to kao i konačan rezultat utakmice Bačka – Partizan 1-2.

Crno-Beli nastavljaju niz od pet uzastopnih trijumfa dok domaća Bačka je zabeležila drugi uzastopni poraz.

U narednom kolu Bačka gostuje ekipi Javora u Ivanjici.

ŠUŠNICA: Postignut je značajan korak ka realizaciji projekta priobalja u Bačkoj Palanci

POVODOM USVAJANJA PLANA DETALJNE REGULACIJE PRIOBALNE ZONE BAČKA PALANKA IZJAVA PREDSEDNIKA OPŠTINE BRANISLAVA ŠUŠNICE „Posle …