Насловна / Вести / „Lavovi“ ubedljivi! Lavovi – Dolovo 31:24

„Lavovi“ ubedljivi! Lavovi – Dolovo 31:24

U petak 21.10.2016. u Sportskoj hali “Tikvara“ u Bačkoj Palanci odigrana je utakmica šestog kola Druge lige Srbije grupa Sever, u kojoj su se sastali domaća ekipa RK Lavovi BP i ekipa RK Dolovo iz Dolova. Lavovi su ovu utakmicu odigrali rutinski i na taj način zadržali maksimalan učinak od 6 pobeda iz 6 utakmica, RK Lavovi BP – RK Dolovo 31:24 (13:12).

Tokom, celog prvog poluvremena je viđena prilično izjednačena borba, o čemu svedoči i rezultat na poluvremenu. Gosti su bolje otvorili utakmicu i u 8. minutu poveli sa 2:4. Lavovi vrlo brzo stižu ovu prednost i minut pre kraja poluvremena po prvi put stiču dva gola prednosti 13:11. Ipak do kraja poluvremena primamo još jedan gol i na odmor se odlazi sa minimalnom prednošću domaćina.

Trener domaćiana, Dragan Sudžum je sigurno imao šta da kaže svojim izabranicima na poluvremenu, tako da Lavovi drugo poluvreme počinju angažovanije i prednost u drugom poluvremenu, raste polako ali sigurno do maksimalnih 31:22 u 58. minutu. Na kraju, u poslednja dva minuta, viđen je pad u igri domaćina, što su gosti iskoristili da smanje rezultat na konačnih 31:24.

Na ovoj utakmici za Lavove su nastupali: Okuka 1, Grubor 1, Đurković 7, Vignjević 12, Knežević, Mrakić, Urošev, Nović, Kosjer, Čupković 8, Ćirović, Petković, Radović, Jović, Višekruna 2. Ekipu su vodili treneri Sudžum Dragan i Karanović Radovan.

U narednom kolu Lavovi BP idu u goste ekipi Beočina.