Насловна / Вести / Novi, drugi poraz Bačke na domaćem terenu!

Novi, drugi poraz Bačke na domaćem terenu!

Danas je u Bačkoj Palanci na stadionu Bačke – Slavko Maletin Vava odigrana prvenstvena utakmica 15. kola Super lige Srbije.

Domaća ekipa Bačke poražena je od Napretka 1:3 (1:2).

Napredak je pokazao i dokazao da je zasluženo pri vrhu tabele.

„Biće i pesme“, jer je tako obećao Dragan Ivanović! Šef struke Napretka očigledno je ne samo dobar terner i vrhunski motivator, jer je predočio fudbalerima da će ih voditi na koncert Svetlane Cece Ražnatović ukoliko savladaju Bačku u gostima, a oni su u Bačkoj Palaci brzopotezno završili posao i sad im je ostalo da se provesele.

Imaju šta da slave, trijumf na stadionu „Slavko Maletin Vava“ (3:1) bio je čak šesti uzastopni u Superligi, što znači da su Kruševljani prvi krug šampionata okončali u velikom stilu i istakli kandidaturu za plasman u kvalifikacije za Ligu Evrope.Kako igraju i kakve rezultate beleže nikog ne bi trebalo da čudi ako u tome uspeju.

Čarapani su bili razigrani, poletni i što je najbitnije na vreme su iskoristili šanse. Praktično su prve dve pretvorili u pogotke i već tad je bilo jasno da Bačka neće imati ni malo lak posao i da se mrdne sa pretposlednje pozicije.

Gol za Bačku postigao je Luka Luković u 4i. minutu, a golove za Napredak postigli su Aleksa Vukanović u 6. minutu, senegalski napadač Ibrahim Mame Endija u 18. minutu i Petrović Branimir u 92. minutu.

Nakon ovog kola sledi prvenstvena pauza nakon koje Bačka u šesnaestom kolu gostuje Partizanu u Beogradu 19.11.2016.