Насловна / Вести / Пораз Бачке на старту пвенства! (Фото)

Пораз Бачке на старту пвенства! (Фото)

Спартак Ждрепчева крв – ОФК  Бачка 2:1 (1:0)

Градски стадион у Суботици. Гледалаца око 1.500. Судија: Лазар Лукић (Београд). Стрелци: 1:0 Николић у 34., 2:0 Савковић у 66. За Спартак, 2:1 Мићић у 89. минуту за Бачку

Спартак Ждрепчева крв: Остојић, Стојковић, Ћаласан, Керкез, Хајдин, Јочић (76. Главчић), Шимура, Абаз (63. Медић), Ивановић (90. Радовановић), Савковић, Николић

Бачка: Јеврић, Варга, Николић, Бјелош, Млађовић, Савиновић, Илић (63. Ивковић), Тривуновић, Шарац, Луковић (70. Макарић), Рачић (46. Мићић)

Фудбалери Спартака победом су отворили нову сезону, у премијерном мечу под рефлекторима савладали су екипу Бачке са 2:1. Ноћни термин и нова сезона привукла је на стадион суботичане па се на трибинама нашло око 1.500 гледалаца.

Суботичани су у меч ушли са великом жељом, наметнули су свој ритам и полако ломили отпор противника. Највеће проблеме гостима задавао је Николић који је у петнаестом минуту затресао мрежу главом, међутим судије су поништиле погодак због недезвољене позиције. Узвратила је Бачка пар минута касније, но лопта одлази преко гола. У наставку утакмице покушао је Шимура са око 12 метара, али лопта погађа једног од одбрамбених играча Бачке. До водећег гола суботичани су дошли у 34. минуту када се Николић ослободио свохг чувара и поред три играча Бачке лопту послао у мрежу. Пар минута касније Ивановић је имао одличну шансу да удвостручи предност но његов шут главом зауставља голман Јеврић. У самом финишу првог дела Николић је могао да реши питање победника, пробио се по левој страни успешно преварио чувара али лопту искоса са десетак метара шаље преко гола.

У другом полувремену Бачка је успела да пребаци игру на средину терена. У жељи да поравнају резултат направили су и пар добрих акција међутим одбрана Спартака је била успешнија. Домаћи фудбалери су одговорили новим голом у 63. минуту сусрета, када је Савковић искоса са десне стране погодио супротни угао за 2:0.

Некадашњи играч Спартака а сада капитен Бачке, Весељко Тривунов је у 74. минуту покушао из даљине да савлада Остојића, голмана Спартака који је био на висини задатка и није се дао  изненадити. Имао је Немања Николић двадесет минута пре краја велику шансу да реши утакмицу, нашао се сам испред голмана Јеврића који је овај пут био успешнији и сачувао своју мрежу. Фудбалери Бачке су у самој завршници успели да смање резултат на 2:1, голом Ивковића који је у другом полувремену заменио Рачића. У последњих пар минута буило је доста узбуђења на обе стране. Прво је Николић затресао мрежу гостију, али поново је био у недозвољеној позицији, да би Бачка озбиљно запретила у последњим тренуцима меча, но лопта одлази поред гола за коначних 2:1.