Naslovna / Vesti / Spartak – Bačka 2:1 (2:0)

Glavni sudija: Novica Anđelkovski (Kačarevo)
Pomoćnici: Stanojević Goran (Beograd), Milutinović Srđan (Niš)

Strelci: 1-0 Ivanović 30. min 2-0 Ivanović 45. min 2-1 Ivković 89. min

Žuti kartoni: Bašanović (Spartak) Švonja (Bačka)

SPARTAK: Ostojić, Mudrinski, Ivanović, Glavčić, Pantić, Krmar, Krefl (od 21. min Bašanović), Abaz, Stojković, Ćalasan, Radovanović

BAČKA: Jevrić, Bajić, Mijić, Miljević, Vidović, Makarić, Ivković, Švonja, Bizmark, Macanović, Zečević

Dočekasmo i kraj Superligaške sezone.

Danas je u Subotici odigrana utakmica poslednjeg 37. kola Super lige Srbije gde je ekipa Spartak Ž.K. savladala ekipu Bačke iz Bačke Palanke rezultatom 2-0.

U utakmici koja nije imala takmičarskog naboja i značaja viđen je dosta dobar fudbal, gde su i trener domaćih Černišov i trener gostiju Govedarica ukazali šansu igračima koji su imali nešto manju minutažu ovog proleća, s obzirom da su obe ekipe izborile opstanak u elitnom karavanu te su i ti igrači pokazali zavidan kvalitet i odradili dosta dobro današnju utakmicu pred oko nešto više od 200 gledalaca, koji su došli na Gradski stadion u Dudovoj šumi da isprate i ovu utakmicu pred pauzu koja sledi.

Gosti iz Bačke Palanke bolje otvaraju utakmicu, prvo Švonja pokušava sa distance, pa Apija u 10. minutu propušta kolosalnu šansu jedan na jedan sa Ostojićem čuvarom mreže domaćih, da bih u kontri odličnu šansu za Spartak propustio Krmar.

U 30. min naizgled bezazlena akcija domaćih. Po desnoj strani Stanković upućuje centaršut, golman gostiju Jevrić ispušta loptu pravo na nogu Ivanovića za vođstvo domaćih od 1-0 .

U 45. min na semaforu je 2-0 za Spartak Ž.K. Strelac opet Ivanović! Posle prekida sa ivice kaznenog prostora i odličnog centaršuta Krmara, Ivanović je kao tane uleteo i glavom savladao nemoćnog Jevrića. To je ujedno bio rezultat u prvih 45. min.

U uvodnom delu drugog poluvremena igralo se između dva šesnesterca. Jedino vredno pomena u drugih 45 min je gol Ivkovića u 89. min za konačnih 2-1 .

Oba tima odlaze na zasluženu pauzu gde ćemo i dalje pratiti njihove igre i rezultate u superligaškom društvu.