Насловна / Вести / Стари Град – Крила Крајине 3-2 ( 1-1 ) (ФОТО)

Стари Град – Крила Крајине 3-2 ( 1-1 ) (ФОТО)

Стадион: Грбавица – Стари Град

Гледалаца: 500

Главни судија: Дарко Кантар Бачка Паланка

Стрелци: 1-0 Гајдобрански 14. мин. 1-1 Кпзомора 44. мин 2-1 Божин у 55. мин 2-2 Дујаковић у 64. мин 3-2 Човић 74. мин.

Жути Картони: Дукић, Козомора (Крила Крајине), Ахметовић, Тривуновић, Јовицки (Стари Град)

Црвени картони: Тривуновић, Јовицки Стари Град (други жути)

Стари Град: Ђурковић, Гајдобрански, Трифуновић, Радић, Ахметовић, Миладиновић, Ковачевић, Човић, Божин, Ђекић, Чешљевић (од 66. мин Јовицки)

Крила Крајине: Стојчевић, Вигњевић, Зелинчевић, Марковић, Дукић, Батиница, Дујаковић, Ранисављев, Козомора,
Ловре, Дувњак

Празнично Првомајско расположење увелико тресе све грађане Бачке Паланке, али данас је важније било бити на Бачкопаланачкој „Грбавици„ дому фудбалера ОФК Старог Града где су се у оквиру 24. кола Подручне фудбалске лиге-Сомбор састали ОФК СТАРИ ГРАД И ФК КРИЛА КРАЈИНЕ.

Дерби два дела града Бачке Паланке, Старе и Нове Паланке, утакмица која је увек дерби без обзира ко је како пласиран на табели, или без обзира ко се такмичи у ком рангу.

Ова утакмица је градски дерби и све очи биле су упрте у играче и једне и друге екипе.

Виђена је права првенствена утакмица, са пуно борбености с једне и са друге стране, чврстине, много јаких дуела.

На трибинама и око стадиона доста гледалаца, тј .симпатизера и навијача и једне и друге екипе, те ни чувена пецкања на трибинама нису изостала.

На терену борба момака у жуто плавим и белим дресовима где се сви момци у оба табора знају и друже се ван фудбалског терена, али кад је овај дерби у питању свако пријатељство и другарство се заборавља и на зеленом тепиху се води прави фудбалски рат,без пардона што даје драж овом ривалитету који траје више од две деценије.

Домаћин боље улази у меч, ствара доста шанси пред голом Стојчевића и у 14. минуту долази до предности из једанаестерца голом Марка Гајдобранског.

После примљеног гола,екипа Крила Крајине преузима иницијативу и ствара неколико повољних шанси за гол, али до изједначења долази из једанаестерца у 44. мин. Сигуран егзекутор најстроже казне био је Козомара.

То је био резултат првих 45. мин.

У друго полувреме домаћин улази боље. Божин је у 55. мин евроголом довео домаћине у вољство од 2-1, али је десет минута касније после одлично изведеног корнера од стране Козоморе, Дујаковић донео изједначење 2-2.

У 74. мин Човић доводи Старопаланчане у вољство од 3-2 милиметарски прецизним шутем.

До краја бележимо још два искључења домаћих играча. Главни арбитар Кантар је у свлачионицу послао Трифуновића и Јовицког.

На крају заслужен тријумф Старопаланчана над градским ривалом и на првомајске празнике задовољнији иду мештани Старе Паланке, јер су данас заслужено победили Новопаланчане.