Naslovna / Vesti / Voždovac – Bačka 2:0 (1:0)

Pomoćnici: Milovan Ristić (Beograd), Dalibor Đurđević (Kruševac)

Strelci: 1:0 41. min Pavlović, 2:0 86. min (penal)

Žuti kartoni: Putinčanin (Voždovac)

VOŽDOVAC: Popović, Filipović, Gajić, Duronjić, Pavlovski, Mihajlov, Zec, Gligorijević, Pavlović, Putinčanin, Petrović

BAČKA: Jevrić, Ilić, Nikolić, Varga, Bjeloš, Spremo, Luković, Mićić, Makarić, Balabanović, Đorić

U duelu Voždovca i Bačke odigranog danas na krovu T.C. na Dušanovcu viđena je dosta borbena utakmica.

Domaćin posle dva uzastopna poraza želeo je sva tri boda u duelu sa gostima iz Bačke Palanke koji su na krov došli da se nadigravaju sa „Zmajevima“.

Koliko su Bačkopalančani bili tvrd orah govori i činjenica da je Bačka od prvog zvižduka glavnog arbitra Milorada Mažića krenula ofanzivno i u par navrata ozbiljno ugrozila gol Zorana Popovića što je pokazivalo jasno opredeljenje Bačke da se nadigrava sa favorizovanom ekipom Voždovca.

U prvih 45 min Voždovac je imao više od igre, duže imao loptu u svom posedu ali su gosti bili dosta dobri u defanzivi pa iz pilu kontri i kontri pokušavali da ugroze gol Popovića. Voždovac je poveo u 41. minutu golom i tim rezultatom se otišlo na odmor.

U drugih 45 minuta gosti kreću još ofanzivnije imaju više od igre, čak i duže čuvaju loptu u svom posedu pa su i u dva navrata primorali golmana Popovića da odlično interveniše.

Od 75. min domaćin se budi, steže obruč oko gola Nemanje Jevrića a epilog toga je gol u 86. min iz jedanaesterca, a predhodno je u kaznenom prostoru srušen Ješić, a odgovornost je preuzeo Luković i matirao nemoćnog Jevrića za konačnih Voždovac-Bačka 2-0.

Zmajevi su došli do nove trojke, dok su se gosti iz Bačke Palanke prestavili u dosta dobrom izdanju ovde na „krovu“ i pokazali da zaslužuju bolju poziciju na tabeli Suprrlige Srbije.