subota, maj 26, 2018
Naslovna / Vesti / Bačka iz Hrvatske donela bod!

Bačka iz Hrvatske donela bod!

U poslednjoj proveri pred nastavak superligaškog karavana u Srbiji, ekipa OFK „Bačke“ odigrala je svoju „generalku“ u Koprivnici (Hrvatska), odigravši nerešeno sa ekipom tamošnjeg prvoligaša Slaven Belupom 2-2.

Domaćin je na startu bolje otvorio utakmicu i došao rano do prednosti. U prvih 45 minuta viđena je dosta dobra igra od strane obe ekipe, bilo je i povoljnih prilika za postizanje pogodaka, ali se na poluvrememe otišlo minimalnom prednošću domaće ekipe 1-0.

Tek što je počelo drugo poluvreme, domaćin je udvostručio svoju prednost. Tada je na semaforu prelepog objekta u Koprivnici stajalo 2-0 za Slaven i tada se činilo da će Bačka doživeti ubedljiv poraz.

Međutim, igrači Bačke su tada zaigrali nešto brže i agresivnije i kao plod takve igre došao je gol iz jedanaesterca, gde je siguran egzekutor najstrože kazne bio Filip Bajić, da bi Zečevic par minuta pre kraja postavio konačan rezultat utakmice SLAVEN – BAČKA 2-2.

Igrači Bačke su tako okončali zimske pripreme i po svemu viđenom do sad, ekipa Bačke ulazi u nastavak Superlige Srbije znatno jača i spremnija, te se nadamo da će i proleće na stadionu Slavko Maletin Vava biti berićetnije od jeseni.

Zoran Govedarica

Stručni štab na čelu sa šefom struke Zoranom Govedaricom može i mora biti zadovoljan sa urađenim u zimskom pripremnom periodu i gde se od igrača Bačke očekuje da pružaju mnogo bolje i kvalitetnije igre nego jesenas, pa samim tim ni rezultati neće izostati.

Zoran Govedarica je danas u Koprivnici u prvih 45 minuta ekipi Slavena suprostavio sledeći sastav: Konovalov, Nilolić, S.Vidović, Ilić, Đurić, Klisura, Stijepanović, Makarić, Luković, Čeković i F. Bajić.

U drugih 45 minuta šansu su dobili sledeći igrači: Trivunović, Stavrić, M. Bajić, Mijić, Ivković, Bošković, Macanović, Zečević.