Naslovna / Vesti / Debakl Bačke u nastavku prvenstva! Radnički : Bačka 4:0

Debakl Bačke u nastavku prvenstva! Radnički : Bačka 4:0

Stadion: Čair (Niš)
Gledalaca: 300
Glavni sudija: Čolović Dragan (Raška)

Pomoćnici: Jovanović Vladimir (Čačak), Minić Srđan(Rača).

Strelci: 1:0 24. min S.Stojanović (iz jedanaesterca), 2:0 27. min S. Stojanović, 3:0 87. min Petrović M. 4:0 93. min Petrović M. (iz jedanaesterca)

Žuti kartoni: Petrović M. Noma(Radnički), Švonja, Varga, Mićić, Radinović (Bačka)

RADNIČKI: Živković, Aksentijević, Babić (od 89. Ćirković), Bulatović, Mićić, Mrkić,(od 73. Jovanović) Noma, Petrović, Stojanović (od 67. Stanisavljević) Stojanović S. Subić.

BAČKA: Jevrić, Dimitrijević, Bajić, Ilić, Bjeloš, Radinović (od 46. Dodlek), Đorić, Mićić (od 77. Čeković), Luković, Varga (od 46. Bajić), Švonja

Zakotrljala se bubamara na Čairu posle nešto više od dva meseca pauze.

U okvkru 23. kola Super lige Srbije ekipa Radničkog je ugostila ekipu OFK „Bačke“ iz Bačke Palanke. Pred nešto više od tri stotine gledalaca po izuzetno hladnom i vetrovitom vremenu, praćeno sitnom kišom navijači su videli jednu dosta čvrstu i borbenu utakmicu gde su obe ekipe u samu utakmicu ušle sa namerom da odnesu ceo plen iz ovog susreta.

Prvi su pripretili gosti udarcem Lukovića i sigurnom intervencijom Živkovića. U takvoj jednoj čvrstoj igri u 24. minutu sudija Čolović je posle jednog duela u kaznenom prostoru pokazao na belu tačku. Siguran realizator najstrože kazne za Nišlije bio je „veteran„ Saša Stojanović za vođstvo domaćih od 1-0.

Samo tri minuta kasnije tačnije u 27. minutu na semaforu je stajalo 2-0 za Radnički. Strelac Stojanović. Posle odličnog proigraanja od strane Mrkića a manirom iskusnog strelca Stojanović matira Jevrića za duplu radost domaćih igrača. Iako su brzo matirani sa dva brza pogotka gosti iz Bačke Palanke su nastavili sa ofanzivnom igrom i povremeno pretili golmanu Živkoviću. Na odmor se otišlo rezultatom 2-0 za domaće.

U nastavku Radnički je ekipa koja je u prvih 15. min nastavka imala loptu u svom posedu i stekao se utisak da Nišlije u drugih 45. min imaju za cilj da sačuvaju stečeni kapital ostvaren u prvih 45 min. I kada se činilo da će se ovaj meč završiti rezultatom iz prvih 45 minuta, u 87. minutu Radnički dolazi do trećeg pogotka golom Petrovića, da bi u nadoknadi vremena sudija Dragan Čolović opet pokazao na belu tačku za domaćina a siguran egzekutor najstrožije kazne bio je Petrović za svoj drugi pogodak i konačnih Radnički – Bačka 4:0.