Naslovna / Vesti / PORAZ BAČKE: Mladost – Bačka 1:0 (0:0)

Pomoćnici: Nemanja Petrović (Užice) Slobodan Pavlović (Užice)

Strelci: 1-0 72. min Pejović

Žuti kartoni: Trifunović, Rosić, Milošević (Mladost) Bjeloš, Živković, Spremo, Ilić (Bačka)

MLADOST: Rosić, Milošević I. Pešić, Andrić, Pavlović, Pejović, Golubović (od 87. min Sinđić), Radivojević (od 90. min Dimić), Šatara, Trifunović (od 54. min Odita), Tumbasović

BAČKA: Jevrić, Spremo, (od 82. min Nikolić), Živković, Bjeloš, Balabanović, IlićĐorić, Luković, Makarić, Mićić (od 65. min Šarac), Trivunović (od 76. min Čeković)

Mladost i Bačka dve neporažene ekipe u protekla tri prvenstvena kola Super lige Srbije sastala su se danas na stadionu kraj Bjelice i po prohladnom vremenu, ali i dosta dobrom terenu za igru prikazali dopadljiv i zanimljiv fudbal za oko 300 gledalaca, koliko ih se danas okupilo na stadionu Mladosti da isprate ovaj prvenstveni duel dve ekipe čini nam se podjednakog kvaliteta.

Da nas kraj Bjelice čeka interesantan meč videlo se već u uvodnim minutima ovog susreta. Obe ekipesu od prvog minuta zaigrale „otvorenog garda“ sa namerom da što pre ugroze gol protivnika i steknu prednost.

Prvu šansu na utakmici imala je ekipa Bačke koja je bolje otvorila ovu utakmicu i pokazala da je u Lučane došla sa namerom da igra ofanzivno na gol više. U prvih pola sata susreta gosti su imali više od igre, pretili su mladom golmanu domaćih Rosiću uglavnom sa distance, ali se rezultat nije menjao. Domaćin je uspeo da uspostavi terensku inicijativu i pripreti golmanu Bačke Jevriću preko Radivojevića, ali je Jevrić sigurno intervenisao. Beležimo pokušaj Lukovića u 37. minutu posle odlične akcije gostiju preko raspoloženog Mićića i odlične lopte ka Lukoviću ali je Rosić bio na mestu.

Na poluvreme se otišlo.rezultatom 0-0.

Drugih 45. minuta bolje otvaraju gosti koji su u 48. minutu šutirali ka golu Rosića preko Mićića, ali je i ovog puta golman Lučanaca na mestu.
Do 72. minuta igralo se između dva šesnesterca, a onda u 72. minutu 1-0 za domaće posle jedne dosta dobre akcije koju Pejović pretvara u pogodak za vođstvo domaćih od 1-0. Od tog momenta na terenu postoji samo jedna ekipa, ekipa Mladosti koja je posle postignutog gola nastavila da steže obruč oko gola gostiju. Ređali su se udarci ka Nemanji Jevriću, ali se rezultat do kraja utakmice nije menjao.

Mladost – Bačka 1:0. Lučannci sve bliži Plej-ofu, dok se Bačka i dalje nalazi na 13. poziciji, ali prema onome što je danas pokazano u Lučanima, zaslužuju mnogo mnogo bolji plasman na tabeli Super lige Srbije.

ČUKARIČKI – BAČKA 2:2 (1:1)

U drugoj kontrolnoj utakmici fudbaleti OFK „Bačke“ remizirali su sa ekipom Čukaričog rezultatom 2-2. Utakmica …