petak, april 20, 2018
Naslovna / Vesti / Poraz Bačke u Čačku! Borac – Bačka 2:1 (0:0)

Poraz Bačke u Čačku! Borac – Bačka 2:1 (0:0)

Gradski stadion u Čačku, gledalaca 400. Glavni sudija Lazar Lukić, pomoćnici Dragan Bogićević i Bojan Banović(svi iz Beograda).

Strelci: Stamenić(52′), Bajić(ag 54′) za Borac i Dodlek(90′) za OFK Bačku.

Žuti kartoni: Dupovac, Lima(Borac), Radinović i Švonja(OFK Bačka).

BORAC: Mašić, Knežević(Romanić), Čađenović, Obradović, Marinković, Dupovac, Perišić, Zoćević, Lima(Lukić), Stamenić i Filipović(Kuveljić).

OFK BAČKA: Jevrić, Dimitrijević, Varga(Bajić), Ilić, Tasić, Švonja(Šarac), Mićić, Radinović(Dodlek), Čeković, Đorić i Luković.

Od početka je bilo jasno da su gosti iz Bačke Palanke došli da se nadigravaju u Čačku. Prvi je zapretio Varga u 13.minutu, lopta leti preko gola. Dva minuta kasnije šutira Luković sa 25 metara, lopta leti pored stative. Uzvraća sa distance na sličan način Filipović u 22.minutu. Gosti nastavljaju sa ofanzivom, pa Mišić uz saradnju sa odbranom zaustavlja ozbiljne pretnje Đorića i Mićića. Najozbiljnuju priliku za Borac je imao Filipović u 37.minutu kada je glavom zahvatio loptu posle centaršuta Kneževića, a Jevrić krajnjim naporom izbacuje loptu u korner. Nakon udarca iz ugla Dupovac je najviši u skoku, a golman gostiju ponovo na mestu. Gosti su bili bolji u prvom poluvremenu, ali se na odmor odlazi sa početnim rezultatom.

Tek što je počelo drugo poluvreme domaćin dolazi do prednosti golom Stamenića u 52. minutu. Taj gol kao da je dao krila domaćim fudbalerima pa su samo minut kasnije udvostručili svoju prednost autogolom Filipa Bajića, tako da je u 53. minutu na semoforu na stadionu kraj Morave stajalo Borac – Bačka 2:0 za opšte oduševljenje promrzlih navijača „Čačanskih Zebri“.

Gosti iz Bačke Palanke posle šoka i dva primljena gola za dva minuta uspevaju u nadoknadi vremena da smanje rezultat na 2:1 golom rezerviste Timotija Dodleka i postave konačan rezultat  Borac – Bačka 2:1.

Neštin i Vizić ponovo bez autobusa sremskom stranom do Novog Sada

NEŠTIN: Meštani Neština i Vizića, dva sela koja se geografski nalaze u Sremu, a administrativno …