petak, oktobar 19, 2018
Naslovna / Vesti / Prvi bodovi Bačke! Bačka – Mladost 1:0 (0:0)

Prvi bodovi Bačke! Bačka – Mladost 1:0 (0:0)

U utakmicama šestog kola Superlige koje „preskaču“ Crvena zvezda i Partizan, odnosno njihovi rivali Borac i Napredak, prvu pobedu upisala je OFK Bačka iz Bačke Palanke.

„Plavi“ su na stadionu „Slavko Maletin Vava“ upisali prve bodove u novoj sezoni, i to sva tri, protiv ekipe koja je ovog leta predstavljala Srbiju, doduše samo jedno kolo, u kvalifikacijama za Ligu Evrope.

Bačka je imala penal sredinom drugog poluvremena, ali ga nije iskoristila, da je do trijumfa protiv Mladosti došla u 79. minutu preko Luke Lukovića – 1:0 (0:0).

Četiri penala, tri gola u Palanci, dva sa bele tačke, Bačka pobedila Spartak

Vojvođanski derbi pripao domaćinima pred 2.000 svedoka sudija Simović u centru pažnje OFK Bačka – …