Naslovna / Vesti / Stari Grad – Krila Krajine 3-2 ( 1-1 ) (FOTO)

Stari Grad – Krila Krajine 3-2 ( 1-1 ) (FOTO)

Stadion: Grbavica – Stari Grad

Gledalaca: 500

Glavni sudija: Darko Kantar Bačka Palanka

Strelci: 1-0 Gajdobranski 14. min. 1-1 Kpzomora 44. min 2-1 Božin u 55. min 2-2 Dujaković u 64. min 3-2 Čović 74. min.

Žuti Kartoni: Dukić, Kozomora (Krila Krajine), Ahmetović, Trivunović, Jovicki (Stari Grad)

Crveni kartoni: Trivunović, Jovicki Stari Grad (drugi žuti)

Stari Grad: Đurković, Gajdobranski, Trifunović, Radić, Ahmetović, Miladinović, Kovačević, Čović, Božin, Đekić, Češljević (od 66. min Jovicki)

Krila Krajine: Stojčević, Vignjević, Zelinčević, Marković, Dukić, Batinica, Dujaković, Ranisavljev, Kozomora,
Lovre, Duvnjak

Praznično Prvomajsko raspoloženje uveliko trese sve građane Bačke Palanke, ali danas je važnije bilo biti na Bačkopalanačkoj „Grbavici„ domu fudbalera OFK Starog Grada gde su se u okviru 24. kola Područne fudbalske lige-Sombor sastali OFK STARI GRAD I FK KRILA KRAJINE.

Derbi dva dela grada Bačke Palanke, Stare i Nove Palanke, utakmica koja je uvek derbi bez obzira ko je kako plasiran na tabeli, ili bez obzira ko se takmiči u kom rangu.

Ova utakmica je gradski derbi i sve oči bile su uprte u igrače i jedne i druge ekipe.

Viđena je prava prvenstvena utakmica, sa puno borbenosti s jedne i sa druge strane, čvrstine, mnogo jakih duela.

Na tribinama i oko stadiona dosta gledalaca, tj .simpatizera i navijača i jedne i druge ekipe, te ni čuvena peckanja na tribinama nisu izostala.

Na terenu borba momaka u žuto plavim i belim dresovima gde se svi momci u oba tabora znaju i druže se van fudbalskog terena, ali kad je ovaj derbi u pitanju svako prijateljstvo i drugarstvo se zaboravlja i na zelenom tepihu se vodi pravi fudbalski rat,bez pardona što daje draž ovom rivalitetu koji traje više od dve decenije.

Domaćin bolje ulazi u meč, stvara dosta šansi pred golom Stojčevića i u 14. minutu dolazi do prednosti iz jedanaesterca golom Marka Gajdobranskog.

Posle primljenog gola,ekipa Krila Krajine preuzima inicijativu i stvara nekoliko povoljnih šansi za gol, ali do izjednačenja dolazi iz jedanaesterca u 44. min. Siguran egzekutor najstrože kazne bio je Kozomara.

To je bio rezultat prvih 45. min.

U drugo poluvreme domaćin ulazi bolje. Božin je u 55. min evrogolom doveo domaćine u voljstvo od 2-1, ali je deset minuta kasnije posle odlično izvedenog kornera od strane Kozomore, Dujaković doneo izjednačenje 2-2.

U 74. min Čović dovodi Staropalančane u voljstvo od 3-2 milimetarski preciznim šutem.

Do kraja beležimo još dva isključenja domaćih igrača. Glavni arbitar Kantar je u svlačionicu poslao Trifunovića i Jovickog.

Na kraju zaslužen trijumf Staropalančana nad gradskim rivalom i na prvomajske praznike zadovoljniji idu meštani Stare Palanke, jer su danas zasluženo pobedili Novopalančane.